Dbaj o wizerunek

Dbaj o wizerunek

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, że wizerunek jest niezwykle ważny. Nie chodzi tylko o to, jak inni postrzegają nas samych, ale przede wszystkim o to, jak postrzegana jest nasza firma. Najlepszą jej wizytówką powinni być nasi pracownicy. Ich kompetencje i fachowość zawsze będą świadczyły jak najlepiej na naszą korzyść. Żeby jednak obraz był kompletny, należy zadbać o niego całościowo, nie zaniedbując żadnych, nawet najmniejszych szczegółów. Są one bardzo istotne i pozwalają nam budować spójną i harmonijną politykę przedsiębiorstwa, obejmującą nie tylko marketing, ale i całą jej filozofię.

Dbaj o wygląd

Nie tylko swój, choć i to jest ważne! Zadbaj o to, żeby Twoi pracownicy posiadali na wyposażeniu odpowiednią roboczą odzież, stosowną do tego, jakie zadania wykonują. Doskonałym rozwiązaniem będą tu koszule firmowe z haftem, które możesz dobrać w różnych wariantach materiałowych: inne dla pracowników produkcji, a odmienne dla kierowców. Cienkie, eleganckie koszule z drobnym haftem przedstawiającym logo Twojej firmy, to pomysł, który może być odpowiedni nawet w niektórych biurach. Takie rozwiązanie pozwoli Ci na dobranie stroju w zgodzie z bezpieczeństwem i higieną pracy, a jednocześnie sprawi, że załoga przedsiębiorstwa będzie jego żywą wizytówką.

Zachowaj jednak umiar. Odzież robocza powinna być na tyle stonowana, by pracownicy czuli się w niej komfortowo. Nie pomoże im w tym krzykliwe logo i zbyt jaskrawe kolory, które mogą rozpraszać i obniżać wydajność, a także wpływać na poziom stresu.

Jednolity strój to także większa kontrola

Dzięki niemu trudniej będzie się dostać na teren przeznaczony wyłącznie dla personelu komuś, kto nie powinien tam przebywać, a wszelkie niepowołane osoby zostaną natychmiast zauważone. Koszule firmowe z haftem czy koszulki sygnowane Twoim logo to coś, co pomoże załodze w integracji, a jednocześnie wpłynie korzystnie na bezpieczeństwo w firmie, co dla dbającego o swoje interesy człowieka jest absolutnie nie do przecenienia. Warto jednak zadbać także o morale pracowników i poza dbaniem o ich wygląd, zadbać także o ich stan ducha. Darmowa kawa i poczęstunek w pokoju socjalnym lub kuchni to coś, co na pewno docenią, a takie drobiazgi doskonale wpływają na wydajność załogi.

Będąc przedsiębiorcą, trzeba często wynajdować złoty środek w stosowanych przez siebie rozwiązaniach. Porządny roboczy strój, taki jak wspomniane koszule firmowe z haftem, to świetna idea, ale musi być stosowana w sposób, który nie wpłynie źle na pracowników. Nie stosuj najtańszych rozwiązań i pokaż zatrudnianym przez siebie ludziom, że o nich dbasz, a oni na pewno odwdzięczą Ci się tym samym.

 

 

 

 

Dodaj komentarz