Najlepsze gry edukacyjne dla 4 latka

Najlepsze gry edukacyjne dla 4 latka

Na rynku zabawek i gier dla dzieci możemy znaleźć niemal wszystko. Sztuką jest natomiast, wybranie najodpowiedniejszego towarzysza zabaw dla naszych pociech. Ci, którzy postawili na gry edukacyjne, wspomagające rozwój najmłodszych mają nie lada wyzwanie. Która gra okaże się najlepsza dla malucha? Podpowiadamy na co zwracać uwagę podczas poszukiwań i jakimi kryteriami się kierować.

  1. Gry edukacyjne od A do Z
  2. Rodzaje gier edukacyjnych
  3. Zestawienie polecanych gier dla maluchów

Gdy edukacyjne od A do Z

Celem gier edukacyjnych jest stymulowanie rozwoju graczy w różnych kierunkach. Zasady gier z reguły opracowuje się w taki sposób, aby jej elementy służyły poprawie nabytych już umiejętności lub rozwojowi zasobów wiedzy gracza. Z tego względu, gry te są bardzo cenione jako narzędzia dydaktyczne. Stosuje się je nie tylko w domowym zaciszu, w ramach rodzinnej rozrywki, ale i podczas zajęć w szkołach i przedszkolach. To idealne zabawy, które sprawdzają się w każdym wieku. Znajdziemy zarówno gry dla starszych dzieci, jak i na przykład gry dla 4 latka.

Rodzaje gier edukacyjnych

Gry edukacyjne dzielą się na dwa podstawowe rodzaje – gry treningowe i gry informacyjne.

W grach treningowych cel edukacyjny realizowany jest poprzez skłonienie graczy do wykonywania danych czynności, co sprawia, że trenują oni związane z nimi umiejętności. Do takich gier można zaliczyć gry umysłowe (np.logiczne czy matematyczne). Do najpopularniejszych należą m.in. Scrabble, szachy i warcaby.

Kolejną grą z serii umysłowych są szeroko pojęte zabawy sportowe, takie jak gra w dwa ognie, skakanka czy berek.

Drugi rodzaj gier edukacyjnych, czyli tzw. gry informacyjne polegają na poznawaniu prawidłowych odpowiedzi na pytanie, co pozwala na poszerzenie wiedzy. Do takich gier zaliczymy różnego rodzaju quizy.

Zestawienie polecanych gier dla maluchów

W kontekście gier edukacyjnych sporo mówi się o najmłodszych. Rodzice stawiając na dynamiczny rozwój swoich dzieci często rozglądają się za grami, które wspomagają poszerzanie różnorodnych kompetencji. Na rynku znajdziemy bogatą ofertę produktów dla dzieci w każdym wieku. Nie zależnie od tego czy będą to gry edukacyjne dla 4 latka czy zestawy kreatywne dla 6 latki, dokonując wyboru, musimy przeanalizować przeznaczenie gry, tak, aby sprawiła dziecku radość i przyniosła zamierzone efekty.

Dla najmłodszych, rodzice najczęściej wybierają popularne memory, gry liczbowe i językowe (na przykład te, polegające na układaniu sylab i wyrazów), domino czy plansze do rysowania.

Dodaj komentarz