Najlepsi polscy tenisiści

Najlepsi polscy tenisiści

Tenis to dyscyplina sportowa, którą częściej śledzimy w telewizji niż uprawiamy samodzielnie. Wiele osób również twierdzi, że tenis to sport zarezerwowany jedynie dla elit. Niemniej, dyscyplina ta stoi na bardzo wysokim poziomie w naszym kraju, a rodzime korty doczekały się kilku bardzo znanych i cenionych na świecie tenisistów oraz tenisistek. Jeśli chciałbyś poznać sylwetki kilku z nich, serdecznie zachęcamy cię do przeczytania tego tekstu.

Oprócz doskonałych tenisistów, w naszym kraju znajduje się kilka doskonałych sklepów ze sprzętem oraz odzieżą tenisową. Sklep taki jak ten: https://amazing.pl umożliwia zakup produktów światowego formatu. Być może to dobry początek, aby zbliżyć się nieco do swoich sportowych idoli i rozpocząć przygodę z tenisem na poważnie? Sprawdź, który ze sportowców jest najbliższy twojemu sercu.

Wojciech Fibak – polska legenda kortów, która zachwyciła cały świat

Wojciech Fibak to prawdziwa żyjąca legenda tenisa w naszym kraju. Trudno o osobę, która nawet nie interesuje się tym sportem, ale jednak zna i ceni tego wybitnego tenisistę. Wojciech Fibak urodził się 30 sierpnia 1952 roku w Poznaniu. Swoja przygodę z tenisem rozpoczął jako małe dziecko, zachęcony przez rodziców. Już od najmłodszych lat zachwycał swoim talentem i sięgał po najwyższe trofea sportowe. Na swoim koncie ma mistrzostwo Polski juniorów oraz kilkukrotne mistrzostwo Polski seniorów. Już w latach siedemdziesiątych brał udział w dużych międzynarodowych turniejach tenisowych i zyskał popularność na całym świecie. Kilkakrotnie udało mu się wziąć udział w najważniejszych rozgrywkach tenisowych, takich jak Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, czy US Open. Wygrywał turnieje tenisowe zarówno w grach indywidualnych, jak i w grach podwójnych.

Agnieszka Radwańska

Bez wątpienia Agnieszka Radwańska to najpopularniejsza i najlepsza polska tenisistka. Agnieszka urodziła się 6 marca 1989 roku w Krakowie i od najmłodszych lat chętnie spędzała czas z rakietą w ręku. Pasję odziedziczyła po ojcu, a swoje pierwsze kroki w tenisie stawiała na niemieckich kortach. Już w 2005 roku Agnieszka Radwańska zyskała miano profesjonalistki i szybko zwróciła na siebie uwagę całego świata. To jedna z nielicznych polskich tenisistek, której udało zajmować się wysokie lokaty na takich turniejach jak Australian Open, Roland Garros, Wimbledon oraz US Open. Agnieszka zachwycała stylem gry zarówno w grach indywidualnych, jak i w deblach. N swoim koncie ma aż 20 wygranych indywidualnie turniejów. Dodatkowo, Radwańska jest mocno zaangażowana w różnego rodzaju akcje społeczne oraz charytatywne.

Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz to jeden z najpopularniejszych tenisistów młodego pokolenia. Mimo tak młodego wieku, bo urodził się w 1990 roku jest on jedynym Polakiem, któremu już udało się zostać półfinalistą turnieju wielkoszlemowego. Janowicz osiągnął to mając zaledwie 23 lata, grając na Wimbledonie. Dodatkowo, Janowicz jest finalista kilkudziesięciu innych międzynarodowych imprez zarówno jako senior, jak i jako junior.

Dodaj komentarz