Filmowe premiery i klasyki taniej niż w kinie

Filmowe premiery i klasyki taniej niż w kinie

Wychodzenie na miasto wieczorami, szczególnie w weekendy, wiąże się zazwyczaj ze sporymi wydatkami. Piwko w pubie, pizza ze znajomymi, jakiś bilard, kręgle, czy jeszcze inne rozrywki, do tego pozycja obowiązkowa – kino i najświeższe filmowe hity. To wszystko kosztuje i jeśli bawimy się tak regularnie, może to nas trochę uderzyć po kieszeni. Tym razem zaprezentujemy sposób, który może zmniejszyć choćby jeden z tych wydatków – czyli kino.

Tańsze filmy w domowym zaciszu

Na seanse kinowe warto wybierać się w tygodniu, bo wtedy bilety są najtańsze. Im bliżej weekendu i im późniejsza pora, tym ceny biletów są wyższe, by w sobotnie wieczory sięgnąć blisko trzydziestu złotych. Jeśli do tego kupujemy napoje, popcorn czy inne przekąski, taki seans dla dwojga może nas kosztować nawet sto złotych. Można jednak inaczej – bez potrzeby dostosowywania planów do cennika kina. Dla tych, którzy jeszcze o tym nie słyszeli, proponujemy domową alternatywę seansów filmowych, czyli portal z filmami online. Specjalne strony internetowe, tak zwane video on demand, z odpowiednimi wbudowanymi odtwarzaczami filmów, posiadają ich szeroki wybór, obejmujący zarówno kinowe nowości, jak i dość stare tytuły. Na stronach dokonujemy wyboru z całej dostępnej biblioteki filmów i seriali, i od razu mamy możliwość oglądania. W zależności od typu serwisu możemy płacić za wypożyczenie jednego filmu lub za miesięczne, dowolne korzystanie z biblioteki. Wybierzmy więc od czasu do czasu filmy online zamiast drogiego kina, zaopatrzmy się w przyrządzany w domu popcorn i napoje, i w ten sposób zaoszczędźmy na jakieś jeszcze ciekawsze rozrywki, o których na co dzień nawet nie myślimy.

Dlaczego warto wybrać filmy ze sprawdzonych serwisów?

Portal z filmami online, taki jak na przykład https://zalukaj.org/ to doskonała propozycja dla wszystkich młodych osób, które nie mają zbyt wielu funduszy, by często wychodzić do kina. Kiedy kieszonkowe już się skończyło a w portfelu pustki, filmy oglądane przez internet mogą być ciekawą alternatywą dla nudnych wieczorów, z którymi nie wiadomo co zrobić. Coraz więcej młodych ludzi podaje sobie adresy takich stron i korzysta z nich z wielką chęcią zapoznając się z kolejnymi hitami kina polskiego i światowego.

Drugą, nie mniej ważną zaletą jest fakt, że na takim portalu wszystkie filmy są legalne. Niech odejdą do lamusa czasy, kiedy wielu miłośników kinematografii ściągało na swój komputer filmy z nielegalnych źródeł. Nie dość, że popełniali w ten sposób przestępstwo, to jeszcze ryzykowali zawirusowaniem komputera. Teraz nie trzeba się już o to martwić. Twórcy filmów udostępnianych na portalach z filmami online są przez nie odpowiednio wynagradzani. Użytkownik też ponosi opłatę, która jest jednak na tyle niska, że ryzykowne formy pozyskiwania filmów stają się przy niej po prostu… nieopłacalne.

Po trzecie, filmy z portali typu vod ładują się nam na stronie niczym filmiki na Youtubie i mamy je tylko do naszej dyspozycji – możemy zatrzymywać, przewijać, powtarzać sceny. Już nie trzeba czekać na przerwę reklamową czy skupiać na sobie uwagi całego kina, kiedy chcemy wyjść do łazienki. Nie trzeba też czekać na kolejny seans, by lepiej zrozumieć filmową intrygę czy przyjrzeć się kluczowym scenom. Teraz jest to w zasięgu naszej ręki w każdym momencie.

Dodaj komentarz