Wywożenie gruzu – 3 rzeczy o których warto pamiętać

Wywożenie gruzu – 3 rzeczy o których warto pamiętać

Sprzątanie po remoncie jest zdecydowanie jedną z najbardziej nielubianych czynności. Powstałego w wyniku remontu gruzu i innych odpadów nie można wyrzucać do zwykłych śmietników, co dodatkowo utrudnia całą sprawę. Warto więc wiedzieć jak poprawnie pozbywać się gruzu i o czym trzeba wtedy pamiętać.

Wynajmij kontener

Wywóz gruzu zapakowanego w worki może być niepraktyczny, szczególnie wtedy, gdy chcemy pozbyć się kilkuset kilogramów tego odpadu. W takich sytuacjach najrozsądniejszym wyborem będzie wynajem kontenera http://www.po-remoncie.pl/. Wystarczy, że dopasujesz jego wielkość do planowanych prac i zadzwonisz do firmy, która przywiezie Ci go we wskazane miejsce. Taki kontener możesz wynająć na jeden dzień lub na kilka tygodni w zależności od tego, jak długo masz zamiar wykonywać prace remontowo-budowlane.

Spróbuj oszacować ile odpadów powstanie w wyniku wykonywania prac i dopasuj pojemność kontenera. Wystarczy, że zapełnisz go gruzem, a firma podjedzie po niego i zutylizuje odpady w odpowiedni sposób. Zaoszczędzisz czas i przede wszystkim nerwy, które mógłbyś stracić, decydując się na samodzielne uporanie się z tonami poremontowych śmieci.

Znajdź odpowiednie miejsce dla kontenera

Jeśli zdecydowałeś się na wynajem kontenera, to powinieneś pamiętać o tym, że nie możesz stawiać go tam, gdzie Ci to odpowiada. Oczywiście, jeśli chcesz go umiejscowić na działce, która należy to Ciebie, to nie ma żadnego problemu. Pojawia się on dopiero w momencie, gdy kontener stoi na terenie, który jest własnością, miasta, gminy czy też państwa. Wtedy odpowiednio wcześniej powinieneś wnioskować o zgodę lub zapytać właściciela terenu o to, czy na jakiś czas możesz postawić tam kontener. Dzięki temu unikniesz problemów, a wywóz gruzu będzie szybszy.

Pozbywaj się gruzu legalnie

Tak jak już wspomnieliśmy gruzu nie można tak po prostu wyrzucić do śmieci. To stwarza pewne problemy, jednak staraj się nie iść na łatwiznę i nie zostawiaj swoich odpadów w miejscach do tego nieprzystosowanych. Nawet kilka małych worków gruzu w śmietniku może być podstawą do tego, aby wręczyć Ci mandat. Odpadki po remoncie zostawiaj w przystosowanych do tego miejscach, czyli specjalnych punktach, które znajdują się w każdym większym mieście lub gminie. Pracownicy takich punktów bezpłatnie przyjmują odpady, których nie można wyrzucić do śmieci, czyli m.in. gruz, tynk, kleje i rozpuszczalniki. Wywożąc gruz ze swojej posesji, dokładnie go zabezpiecz, aby nie rozsypywał się na drogę. Najlepiej jest go umieścić w wielkich torbach, które szczelnie zamkniesz.

Dodaj komentarz