Protonmail – skrzynka mailowa, którą każdy powinien znać

Protonmail – skrzynka mailowa, którą każdy powinien znać

Praktycznie każdy użytkownik internetu posiada skrzynkę mailową. Własny e-mail jest bowiem potrzebny w wielu sytuacjach, chociażby podczas rejestracji na stronach społecznościowych czy dokonywania zakupów przez internet. Niewiele osób zastanawia się jednak nad tym, jaka skrzynka mailowa będzie najlepsza z perspektywy czasu i która daje nam największe możliwości. Zazwyczaj swój wybór opieramy na najbardziej znanych portalach, które prócz kilkunastu rzeczy oferują także możliwość założenia maila. Wystarczy jednak nieco bardziej zainteresować się tematem, aby znaleźć skrzynkę mailową, która zapewnia bezpieczeństwo i niezbędne funkcjonalności. Przykładem jest protonmail, który zasługuje na szczególna uwagę internautów.

Protonmail – dlaczego warto z niego korzystać?

Jeśli nie jest Ci obojętne Twoje bezpieczeństwo w sieci i dbasz o swoje dane, to właśnie ta skrzynka mailowa powinna Cię zainteresować. Podczas zakładania konta na protonmailu nie musisz podawać wrażliwych danych takich jak imię, nazwisko, data urodzenia, adres i wiele innych. Jedyną wymaganą informacją jest nazwa e-maila oraz hasło. Twórcy opcjonalnie umożliwiają także podanie nazwy innego maila, dzięki któremu w razie problemów będzie można odzyskać skrzynkę.

Dużą zaletą protonmaila jest też to, że ma przejrzysty interfejs. Korzystanie z niego jest bardzo intuicyjne i nie spotkamy tam nachalnych reklam czy miliona zbędnych funkcji. Docenią to szczególnie miłośnicy minimalizmu, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i łatwość w korzystaniu ze zdobyczy technologii.

Co ciekawe kod źródłowy jest udostępniony dla użytkowników, to rozwiązanie spodoba się osobom, które lubią pogrzebać w kodzie. Protonmail szyfruje dane za pomocą End-to-End, oznacza to, że prócz nas nikt inny nie da rady odszyfrować wiadomości. Nie ma także żadnej możliwości, aby wiadomości zostały przekazane w niepowołane ręce. To bardzo dobra wiadomość dla osób, które mają już dość wszechobecnego szpiegostwa w sieci.

Z protonmaila można korzystać też za pomocą aplikacji na androida oraz iOS’a. Ułatwia to przeglądanie poczty w momencie, gdy jesteś poza domem i nie masz dostępu do komputera.

Protonmail – czy warto?

Nie bez powodu jest to skrzynka pocztowa, którą każdy powinien znać. Jak najbardziej warto z niej korzystać, a osoby, które mają wątpliwości, mogą ja po prostu przetestować. Poczta dostępna jest w wielu pakietach – także darmowym.

Więcej o protonamailu dowiesz się ze strony https://techpolska.pl/protonmail-czy-warto/.

Dodaj komentarz