Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Życie intymne kobiety ma niewątpliwy wpływ na inne obszary egzystencji. Nieudane życie seksualne, kompleksy spowodowane wyglądem lub funkcjonowaniem narządów rodnych mogą znacząco wpływać na obniżenie komfortu psychicznego, brak pewności siebie i unikanie zbliżeń intymnych. Współczesna medycyna znalazła rozwiązanie na problemy intymne wielu kobiet.

Ginekologia estetyczna – co to takiego?

Ginekologia estetyczna to wszystkie zabiegi z obszaru ginekologii, które mają na celu poprawę estetyki narządów rodnych oraz przywrócenie prawidłowego kształtu i ich funkcjonowania. Wśród zabiegów, wchodzących w skład tej dziedziny, znajdują się między innymi labioplastyka, waginoplastyka, czy lifting krocza. Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej są wykonywane przez wykwalifikowanych lekarzy ginekologów i są w pełni bezpieczne dla pacjentek. Stosowane rozwiązania przynoszą ogromny komfort fizyczny i psychiczny, znacząco poprawiając jakość życia kobiety. Więcej o rodzaju przeprowadzanych zabiegów oraz ich specyfice można przeczytać na stronie http://www.esteticmed.pl/zabiegi/ginekologia-estetyczna. Zabiegi stosuje się przede wszystkim u kobiet w okresie menopauzy oraz pacjentek po porodach siłami natury, jednak nowoczesna ginekologia estetyczna odpowiada potrzebom każdej pani, bez względu na wiek i rodzaj problemu w wyglądzie lub funkcjonowaniu narządów rodnych.

Nowoczesne metody korekcji warg sromowych

Nieprawidłowy kształt, wielkość lub objętość warg sromowych to jedne z najpowszechniejszych problemów intymnych, z jakimi zmagają się kobiety. Przerośnięte wargi sromowe mogą powodować uczucie dyskomfortu, powstawanie otarć i podrażnień, a także ból podczas wykonywania codziennych czynności. Brak akceptacji własnego ciała może z kolei wywoływać blokadę psychiczną przed zbliżeniami intymnymi lub uniemożliwić osiągnięcie satysfakcji seksualnej. Labioplastyka to zabieg korygujący kształt i objętość warg sromowych oraz przywracający im odpowiednią jędrność. Wyróżnić należy dwa rodzaje tego zabiegu – jeden dotyczy korekcji warg sromowych mniejszych, które często ulegają deformacji wskutek porodu, drugi to korekcja przerośniętych warg sromowych większych. Nowoczesna ginekologia estetyczna wykorzystuje w zabiegach labioplastyki w pełni bezpieczne i skuteczne lasery oraz nowatorski i unikatowy system radiochirurgii ginekologicznej Pelleve. Zastosowanie najnowocześniejszych technik to większa skuteczność zabiegu, komfort pacjentki w czasie jego wykonywania oraz skrócony do minimum czas rekonwalescencji.

Plastyka pochwy – nowoczesne metody

Poza problemami z wargami sromowymi, bardzo często występuje problem nadmiernej relaksacji (rozciągnięcia) pochwy oraz problemy z powracającymi infekcjami intymnymi. Tego typu kłopotom zapobiegają zabiegi plastyki pochwy. Waginoplastyka jest obecnie wykonywana przy użyciu najnowocześniejszych metod takich, jak rewolucyjny laser Mona Lisa Touch. Laser ten wykorzystuje system generujący specjalne impulsy, które są dostosowane do wyjątkowo wrażliwych i silnie ukrwionych okolic intymnych. Brak okresu rekonwalescencji po zabiegu jest niewątpliwą zaletą tego lasera. Inna, równie skuteczna i komfortowa metoda plastyki pochwy, to Vaginal Narrower. Zabieg polega na wprowadzeniu do pochwy – za pomocą kilku niewielkich i płytkich nacięć – specjalnej nici, wyposażonej w haczyki. Zabieg pozwala na uniknięcie hospitalizacji i daje naprawdę dobre efekty zwężenia wejścia do pochwy i likwidacji problemów związanych z jego zbytnim rozszerzeniem.

Dodaj komentarz