Instalacja wodno-kanalizacyjna w Twoim domu

Instalacja wodno-kanalizacyjna w Twoim domu

Instalacja wodno-kanalizacyjna powinna być zamontowana tak, aby jej użytkowanie było wygodne i bezpieczne. Rury nie mają prawa przeciekać, przepływająca woda nie powinna być słyszalna w całym domu, a przewody nie powinny się zatykać. Aby mieć pewność, że hydraulik Kraków precyzyjnie wykona swoją pracę, a właściciel domowej łazienki nie będzie narażony na żadne usterki, najlepszym rozwiązaniem będzie spisanie stosownej umowy. Warto się na nią zdecydować nawet mimo wyższej ceny za taką usługę – podpisanie umowy powoduje bowiem, że do ceny za modernizację instalacji hydraulicznej doliczana jest wysokość podatku dochodowego, który hydraulik będzie musiał zapłacić.

Umowa uchroni nas za to przed konsekwencjami w przypadku, gdy instalacja zostanie wykonana błędnie i dojdzie do poważniejszej awarii, w wyniku której zleceniodawca będzie narażony na dodatkowe koszty związane z kolejną naprawą. Dzięki umowie dochodzenie swoich praw w sądzie będzie więc znacznie prostsze, bo w łatwy sposób można udowodnić, że za wady odpowiedzialny jest wykonawca. Do najczęstszych błędów zalicza się między innymi nieprawidłowy spadek rur. Przewody montowane są albo za wysoko albo za nisko, bez wcześniejszego zaprojektowania trasy rur i obliczenia przepływu wody. Błędnie wykonane są także połączenia rur.

Jeśli są niestarannie wykonane, rury mogą zacząć przeciekać. Jeśli zaś połączeń będzie za dużo, zwiększy się opór przepływu, ponadto to właśnie na połączeniach osadza się najwięcej zanieczyszczeń. Bezwzględnie nie można też dopuścić do tego, aby rury wodno-kanalizacyjne były umieszczone nad przewodami elektrycznymi i gazowymi. Kolejnym często spotykanym błędem jest źle dobrana średnica przewodów, zwłaszcza podejścia. Średnica ta powinna być ustalana indywidualnie, do warunków panujących w łazience i rodzaju urządzeń, które są tam podłączone. Im grubsze rury, tym łatwiej ścieki spływają, ale takie rury trudniej ukryć i zabierają one więcej miejsca. Z kolei zbyt cienkie rury, zwłaszcza jeśli podłączonych jest do nich więcej urządzeń, nie poradzą sobie z odpływem wody.

Dodaj komentarz