Różne rodzaje escape roomów

Różne rodzaje escape roomów

Tym razem masz zamiar spędzić swoje urodziny zupełnie inaczej niż dotychczas i zaproponować znajomym taką rozrywkę, z jaką jeszcze nigdy wcześniej się nie spotkali? A może po prostu planujesz większe spotkanie rodzinne i chciałbyś udać się z bliskimi do ciekawej placówki, która pozwoliłaby się wam do siebie zbliżyć? Zawsze dobrym wyborem w podobnych sytuacjach okaże się escape room. Jest to miejsce, w którym wszyscy będziecie mogli wziąć udział we wspaniałej przygodzie. Przeniesiecie się w sam środek akcji, czując się jak bohaterowie filmów przygodowych lub książek kryminalnych. Bardzo ważne jest więc to, abyście na każdym kroku dobrze ze sobą współpracowali. W przeciwnym wypadku pozostaniecie zamknięci w pokoju i nie wiadomo, czy ktoś wam pomoże się z niego wydostać…

Oczywiście to wszystko to tylko gra, ale bardzo ważne jest to, abyście wczuli się w swoje role. Pokażcie, że macie wyobraźnię i potraktujcie tę rozgrywkę tak, jak gdybyście naprawdę zostali przez kogoś zamknięci i teraz usiłowali odnaleźć się w tej trudnej sytuacji. Zanim jednak zarezerwujesz dla siebie i bliskich wolny escape room w odpowiadającym wam wszystkim terminie, popatrz, jakie typy pokojów masz do wyboru. W Polsce ich tworzeniem zajmuje się sporo firm. Zazwyczaj działają one w dużych miastach, więc tam też powinieneś szukać najlepszych escape roomów. Zapoznaj się z ich ofertą przez Internet. Sprawdź, jakimi pokojami zagadek dysponuje dana firma. Na pewno zostały one szczegółowo opisane na jej stronie internetowej, więc z niej możesz pobrać wszystkie informacje. Bardzo ważna jest przede wszystkim ogólna tematyka pokoju. Na pewno będziesz mógł przebierać w kilku najpopularniejszych kategoriach. A skoro są one popularne, z czegoś musi to wynikać. Na ogół bierze się to z tego, że dla ludzi wydają się one najbardziej atrakcyjne.

Marzycie o przeżyciu typowej przygody i odbyciu rozgrywki fabularnej, która przy okazji opowie wam jakąś ciekawą historię niczym dobry film bądź książka? W takim razie celujcie właśnie w taką tematykę. Poszukaj dla siebie i swoich znajomych pokojów przygodowych bądź pokojów fabularnych. W ich przypadku bardzo ważne jest jednak dokładne zaznajomienie się z fabułą. Zanim jeszcze zostaniecie zamknięci w pokoju, wasz instruktor wprowadzi was do czekającego na was świata – prawdopodobnie opowie o jego zasadach i o tym, jak on mniej więcej wygląda oraz czego możecie się po nim spodziewać. Miłośnikom tajemniczych klimatów bardziej przypadną do gustu pokoje fantasy. Ich sporym plusem jest to, że często można znaleźć w nich wyraźnie nawiązania do świata kina czy literatury. Jeżeli natomiast nie boicie się stanąć oko w oko z własnymi lękami, udajcie się do pokoju typu horror bądź thriller. W tych pomieszczeniach poczujecie się niczym bohaterowie filmów grozy. Będziecie musieli jakoś poradzić sobie z narastającym w was strachem. Łatwo na pewno nie będzie. Na każdym kroku czekają na was inne niespodzianki, niekoniecznie super miłe czy przyjemne.

Pamiętaj też, by od razu sprawdzić, czy wybrany pokój zagadek jest optymalnym wyborem dla osób w konkretnym wieku. Jeżeli chcesz zabrać do niego swoje dzieci, raczej nie powinieneś proponować im prawdziwego horroru czy thrilleru. Żaden właściciel escape roomu nie wpuściłby zresztą do takich pokojów osoby, która nie ukończyła jeszcze przynajmniej szesnastego, a czasem i osiemnastego roku życia (dokumenty sprawdzane są jeszcze przed wejściem i rozpoczęciem gry). Dla maluchów przygotowano jednak specjalne pomieszczenia. Escape room jest bowiem typem zabawy, z której można korzystać dosłownie w każdym wieku. Najmłodsi raczej nie będą czuć się dobrze w pokoju grozy, ale już pokój fantasy nawiązujący do znanych filmów animowanych czy bajek powinien przypaść im do gustu. Dość uniwersalnym wyborem są też pokoje przygodowe. Zanim jednak zabierzesz do takiego escape roomu swoje dzieci, sprawdź jeszcze, czy poziom trudności rozgrywki nie jest zbyt wysoki. Maluchy raczej nie lubią przegrywać. Skomplikowane zagadki mogą je wręcz zniechęcić do tego typu zabaw, a szkoda by było, by tak się stało.

Dodaj komentarz