Zalety i działanie zabiegu termoliftingu INFINI RF

Zalety szerokiego dostępu do środków na poprawę potencji

Termolifting Infini RF to zabieg łączący w sobie mikronakłuwanie oraz działanie fal radiowych i lasera frakcyjnego. Dzięki swojej wszechstronności Infini posłuży nie tylko w walce ze zmarszczkami i wiotkością skóry, ale również z rozstępami i bliznami. Według opinii specjalistów termolifting Infini RF stanowi niezwykle obiecującą metodę zarówno odmładzania oraz ujędrniania twarzy, jak i całego ciała. Oto, co warto wiedzieć o tym zabiegu.

Czym jest Infini RF?

Infini RF to aparat wyposażony w głowice z igłami o różnej długości, które przenikają do skóry na wybraną głębokość: od 0,5 do 3,5 mm. Wokół igieł emitowana jest energia działająca na małe sfery tkanki, eliminując tym samym ryzyko poparzenia naskórka. Bezpieczeństwo i komfort zabiegu gwarantują ultracienkie igły pokryte warstwą złota i silikonu.

Jak działa Infini RF?

Nakłuwanie skóry przy jednoczesnej emisji fal radiowych RF powoduje nagrzanie jej głębszych warstw, w efekcie czego dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych oraz wyraźnego zwiększenia napięcia skóry. Termolifting Infini sprzyja także produkcji nowego kolagenu, dlatego po upływie 1-3 miesięcy od zabiegu można zauważyć poprawę grubości i elastyczności skóry.

Wskazania do zabiegu Infini RF

Specjaliści z centrum Anvita w Łodzi zauważają, że z możliwości urządzenia Infini RF najczęściej korzystają osoby, które pragną poprawić wygląd swojej twarzy: wymodelować jej owal, zniwelować zmarszczki i niedoskonałości (np. przebarwienia, rozszerzone pory, worki pod oczami) oraz ujędrnić skórę. Ten odmładzający zabieg świetnie sprawdzi się nie tylko w przypadku twarzy, ale również dekoltu, szyi czy dłoni.

Termolifting mikroigłowy uznawany jest za skuteczną metodę ujędrniania ciała. Pozwoli on poprawić wygląd piersi, ramion, brzucha czy ud, które na skutek upływu czasu lub wahań wagi stały się wiotkie i obwisłe. Dzięki remodelingowi kolagenu, Infini RF z powodzeniem stosowany jest także w usuwaniu rozstępów oraz blizn potrądzikowych i pooperacyjnych. Co więcej, zabieg Infini zmniejsza ilość gruczołów potowych, dlatego z jego pomocą możliwe jest leczenie nadmiernej potliwości np. w obrębie pach.

Jak przebiega termolifting Infini RF?

Przed zabiegiem Infini RF wybrany obszar ciała zostaje znieczulony miejscowo kremem Emla. Następnie lekarz poddaje pole zabiegowe działaniu głowicy termoliftingującej, która przesyła energię radiową na różne głębokości skóry. Podczas zabiegu dokonuje się zwykle od 2 do 3 przejść głowicą. Urządzenie Infini RF zostało stworzone, by umożliwiać komfortowe, precyzyjne i niezauważalne wprowadzanie igieł, dzięki czemu zabieg może być przeprowadzony nawet na bardzo cienkiej i delikatnej skórze wokół oczu.

Po przeprowadzonym termoliftingu obszar zabiegowy bywa zaczerwieniony i obrzęknięty, jednak objawy te znikają w przeciągu 1-3 dni. Infini RF nie wymaga od pacjentów okresu rekonwalescencji. Już na drugi dzień możliwy jest powrót do codziennych aktywności.

Efekty termoliftingu Infini RF

Dokładne efekty zabiegu Infini RF uzależnione są od obszaru poddanego termoliftingowi i indywidualnych oczekiwań pacjentów. Kluczowe działanie urządzenia Infini opiera się jednak na odnowie podskórnego kolagenu, która następuje w przeciągu 3 miesięcy od zabiegu. Powstawanie nowych włókien kolagenowych sprawia, że skóra staje się bardziej napięta, gęsta i sprężysta. Zmniejsza się również widoczność jej defektów, takich jak zmarszczki, blizny czy rozstępy.
Więcej informacji o zabiegu termoliftingu Infini RF znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz