Zatrzaśnięte drzwi? Zobacz jak otworzyć zamek bez klucza

Zatrzaśnięte drzwi? Zobacz jak otworzyć zamek bez klucza

Zatrzaśnięte drzwi, zgubiony lub złamany klucz – to stresujące sytuacje, które zaskakują nas w najgorszych momentach. Stres nie pomaga w racjonalnym myśleniu, jednak złość i szarpanie niewiele nam pomogą. Natomiast filmowe metody okazują się nierealistyczne, a nawet możemy nimi uszkodzić zamek. Jak otworzyć drzwi bez klucza? 

Zadzwoń do ślusarza 

W takich przypadkach należy zachować spokój. Weź głęboki wdech i wydech – najlepsza rzecz, którą możesz zrobić do zadzwonienie do ślusarza. Ślusarz https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/ to najstarszy zawód związany z obróbką metalu. Zajmuje się dorabianiem kluczy, otwieraniem zatrzaśniętych zamków i ich wymianą, ale także wieloma innymi rzeczami związanymi z obróbką metalu – w zależności od specjalizacji. Dlatego jeśli zatrzasnąłeś się w mieszkaniu lub zgubiłeś klucze i nie możesz dostać się do środka, to pamiętaj żeby nie dzwonić do pierwszego lepszego ślusarza, a na pogotowie zamkowe, które specjalizuje się w rozwiązywaniu takich problemów. 

Ślusarz otworzy nasze drzwi w kilka minut, co ważniejsze nie naruszy przy tym zamka. Nie próbuj otworzyć drzwi samodzielnie. Ślusarz używa do tego specjalnych narzędzi. Czy wiesz, że posiadanie na przykład wytrychu w świetle polskiego prawa jest nielegalne, jeśli nie posiadamy do niego uprawnień. Legalnie może posiadać go właśnie ślusarz. Do otwierania drzwi najczęściej używana jest metoda lockpickingu. Polega ona na umiejętnej manipulacji systemem zamka, dzięki czemu mechanizm ustępuje. 

Czego nie robić? 

Najgorszym pomysłem jaki może nam przyjść do głowy jest samodzielnie otwieranie zatrzaśniętych drzwi. Szczególnie jeśli nie mamy do tego specjalnych narzędzi ani umiejętności. Szarpanie drzwiami niewiele nam da, natomiast grzebaniem w zamku możemy doprowadzić do uszkodzenia systemu. Wymiana uszkodzonego zamka lub jego naprawa jest dużo droższa niż usługa awaryjnego otwierania drzwi. 

Większość nowych drzwi wyposażonych jest w systemy antywłamaniowe. Mają one zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejami i niepożądanymi osobami i robią to skutecznie. Dlatego otworzenie takich drzwi bez pomocy specjalisty jest praktycznie niemożliwe. 

Na ślusarza zazwyczaj nie trzeba długo czekać, zwłaszcza jeśli dzwonimy na pogotowie zamkowe. To najbezpieczniejsza i najefektywniejsza metoda otwierania zatrzaśniętych drzwi lub w przypadku zgubienia klucza. Przy okazji zaoszczędzimy na wymianie zamków i nauczymy się na przyszłość, że warto mieć zapasowe klucze. 

Dodaj komentarz