Zumba w Bydgoszczy – gdzie warto wybrać się na zajęcia?

Zumba w Bydgoszczy – gdzie warto wybrać się na zajęcia?

Stała dawka aktywności fizycznej w naszej codzienności przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim dbamy o swoją sylwetkę oraz sprawność ciała. A im lepiej czujemy się we własnym ciele, tym jesteśmy szczęśliwsi. Przy wyborze aktywności warto kierować się osobistymi preferencjami – jeśli ćwiczymy coś, co lubimy, to każdy wysiłek jest czystą przyjemnością. Jeśli jednak jeszcze nie masz preferencji i szukasz zajęć, które będą również okazją do świetnej zabawy to dobrym pomysłem będzie Zumba w Bydgoszczy. Łączy ona w sobie intensywność ćwiczeń fizycznych i dobrą, taneczną zabawę.

Dlaczego warto zapisać się na Zumbę?

Zumba to idealna okazja do dobrej zabawy i pracy nad swoim ciałem. Z jednej strony zajęcia łączą w sobie elementy dobrego i dającego wycisk programu treningowego, a z drugiej choreografii tanecznej. Już po pierwszych zajęciach zauważysz, że Zumba zawiera całkiem sporo elementów fitnessu oraz cardio, które usprawniają pracę mięśni. Nie zabraknie tu również tańca latynoskiego, czy tańca brzucha. Decydując się na zapis na Zumbę, licz się zatem z tym, że dobrze się zmęczysz i świetnie zabawisz.

Na Zumbę warto zapisać się zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na zrzuceniu zbędnych kilogramów. Trwające około godziny zajęcia spalają nawet 700 kcal – chodzenie na nie kilka razy w tygodniu i trzymanie diety pozwoli szybciej uzyskać zadowalające rezultaty. Na tym jednak nie kończą się zalety Zumby. Zajęcia poprawiają równowagą i gibkość, a przy okazji wzmacniają naczynia krwionośne, usprawniają pracę serca, poprawiają wytrzymałość organizmu oraz metabolizmu. Skutkiem tego jest dobry humor, zwiększona energia i pozytywne nastawienie do życia.

Zumba w Bydgoszczy – gdzie najlepiej uczęszczać na zajęcia?

Zumba to w ostatnim czasie popularny program treningowy. Zajęcia odbywają się niemal w każdym mieście – zarówno w ciągu tygodnia, jak i również w weekendy. Nietrudno zatem się na nie zapisać. Nie wszędzie jednak zajęcia są na wysokim i dobrym poziomie. Wpływ na to ma nie tylko prowadzący, ale również zebrana grupa uczestników.

Mieszkańcy Bydgoszczy mogą np. zapisać się na zajęcia u Aleksandry Włodarczyk, dla której Zumba to coś więcej niż tylko taniec z elementami dobrego treningu. To przede wszystkim dobra zabawa i pasja, którą nieprzerwanie od kilku lat wspomniana instruktorka inspiruje. Organizowana przez nią Zumba w Bydgoszczy dotyczy trzech grup zajęciowych: dla dzieci (Zumba Kids & Kids Jr.), a także dla dorosłych: tradycyjna Zumba fitness oraz Aqua Zumba w wodzie. Każdy zatem znajdzie coś dobrego dla siebie.

Dodaj komentarz