Jak zapakować prezent – kilka przydatnych porad?

Jak zapakować prezent – kilka przydatnych porad?

Wiele osób nie przywiązuje dużej wagi do opakowania, a jedynie skupia się na samym prezencie. Jednak jest to spory błąd, ponieważ ma ono bardzo duże znaczenie. Okazuje się bowiem, że nawet drobiazg, który jest fajnie i starannie zapakowany cieszy oko i obdarowywanego bardziej. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o względy estetyczne. To także informacja, że osoba, która nam go wręcza zaangażowała się w to i poświęciła czas, aby obdarowywany czuł się wyjątkowo.

Co będzie potrzebne?

Najprostszą metodą jest torebka prezentowa. Jednakże na pewno nie zrobi ona wrażenia tak, jak samodzielnie zapakowany podarunek. Klasyczną metodą na pakowanie prezentów jest oczywiście papier ozdobny. Producent opakowań dostarczy nam także ekskluzywne papiery pakowe, które sprawią, że nasz podarunek będzie wyjątkowy pod każdym względem. Możemy postawić także na bardziej naturalne materiały i wybrać papier pakowy brązowy, jednakże w tym przypadku wyposażyć będziemy musieli się także w dużo większą ilość dodatków, które przełamią i ożywią wygląd prezentu. Przydadzą nam się też wstążki, bibuła, folia, naklejki i wszystko inne co przychodzi nam do głowy. Pakując prezent samodzielnie, można puścić wodzę fantazji.

Pakowanie w papier

Pakując prezent w papier, możemy pomyśleć, że nie ma nic prostszego. Jednak żeby zrobić to estetycznie będziemy potrzebowali sporo cierpliwości i wysiłku. Jeszcze trudniejsze będzie zapakowanie przedmiotów dość sporych rozmiarów. Przede wszystkim musimy przygotować papier, który po owinięciu, będzie większy aniżeli nasz prezent. Owinięty podarunek po bokach oraz w innych, mało widocznych miejscach, przyklejamy taśmą, aby zabezpieczyć przed nieplanowanym otwarciem. Na koniec wstążka, kokarda, bilecik, kwiaty lub inne dodatki, na które postawiliśmy.

Jak zapakować pieniądze?

Coraz częściej na prezent decydujemy się podarować pieniądze. Jest to czasami najlepszy wybór, szczególnie jeśli boimy się o to, że nie trafimy w gust jubilata i wybieramy bezpieczny prezent. Nie oznacza to jednak, że musimy przekazać go w zwykłej białej kopercie. Pieniądze na prezent wcale nie muszą być ”nudne”. Wystarczy, że zamiast białej koperty postawimy na taką ręcznie robioną. Pieniądze możemy zapakować także w drewniane pudełeczko, skarbonkę, czy ramkę z zabawnym tekstem. Mamy właściwie nieograniczone możliwości na to, aby sprawić, że pieniądze na prezent będą świetnym prezentem, a na pewno najlepiej zapakowanym.

Trudne do pakowania?

Nie zawsze przyjdzie nam pakować prezent o kształcie regularnej bryły. Czasami może być to bardziej wymagające, gdy prezent ma nieregularne kształty. Wtedy najprostszą opcją może okazać się pakowanie w przeźroczystą folię lub kolorową flizelinę. Wystarczy, że włożymy prezent i zwiążemy na górze lub po bokach wstążką lub rafią i gotowe.

Nie ma żadnych ściśle określonych reguł pakowania prezentów. Wszystko zależy więc przede wszystkim od naszych upodobań, a także zdolności i kreatywności. Pewne jest jednak to, że ręcznie zapakowany prezent z pewnością będzie dla jubilata cenniejszy.

Dodaj komentarz