Dieta oczyszczająca – na czym polega i czy można dzięki niej schudnąć?

Dieta oczyszczająca – na czym polega i czy można dzięki niej schudnąć?

Dieta oczyszczająca staje się w Polsce coraz popularniejsza i coraz chętniej stosują ją nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Jej głównym celem nie jest odchudzanie, jednak utrata paru kilogramów może być jej miłym „skutkiem ubocznym”. Głównym celem diety oczyszczającej jest bowiem pozbycia się uczucia ciężkości oraz jak sama nazwa wskazuje – oczyszczenie organizmu ze zbędnych toksyn. Zobacz, na czym polega tego typu dieta, ile może ona trwać i co można na niej jeść.

Na czym polega dieta oczyszczająca?

Jak można się domyślić, dieta oczyszczająca polega na tym, aby przez pewien czas trzymać się menu ubogiego w składniki odżywcze. Podczas trwania diety nie można jeść zbyt wielu produktów, a dania skomponowane są w taki sposób, aby przede wszystkim oczyścić organizm z toksyn i złogów. Nie jest to dieta dla każdego, ponieważ nie każdy jest w stanie psychicznie, ale także zdrowotnie trzymać się zasad diety oczyszczającej. Zanim więc się na nią zdecydujesz, skontaktuj się z dietetykiem, lub lekarzem rodzinnym po to, aby sprawdzić, czy możesz sobie w danym momencie pozwolić na takie działanie. Z diety oczyszczającej powinny zrezygnować kobiety w ciąży, matki karmiące piersią, osoby starsze oraz takie, które mają zaburzenia układu pokarmowego.

Jakie działanie ma dieta oczyszczająca?

Głównym celem diety jest oczyszczenie jelit. Spożywanie przez dłuższy okres produktów ubogich w błonnik, wysoko przetworzonych oraz tłustych może sprawić, że w Twoich jelitach utworzą się złogi. Blokują one światło w jelitach i zaburzają pracę całego układu pokarmowego. Resztki pochodzące z przemiany materii także zalegają w naszym organizmie i są źródłem toksyn. Jeśli zmagasz się z takim problemem, to powinieneś pomyśleć o diecie oczyszczającej. Może ona poprawić Twoje samopoczucie i być dobrym wstępem do wprowadzenia diety odchudzającej. W tym celu warto odwiedzić stronę https://dietetyk.edu.pl/diety/, aby zasięgnąć merytorycznej wiedzy na temat odchudzania. Dowiesz się też stamtąd, jak działają poszczególne leki na odchudzanie i suplementy na odchudzanie.

Co można jeść na diecie oczyszczającej?

Dieta oczyszczająca jest oparta przede wszystkim na rzeczach, które są bogate w błonnik. Są to przede wszystkim owoce, warzywa i zioła. Należy wyeliminować słodycze, smażone potrawy oraz żywność wysokoprzetworzoną i alkohol. Podczas diety oczyszczającej należy pić dużo wody – przynajmniej 2 litry dziennie. Korzystne będzie też picie wody z cytryną i naparów ziołowych. Taką dietę można stosować maksymalnie 7 dni.

Dodaj komentarz