Tanie spodnie robocze – czy warto je kupować?

Tanie spodnie robocze – czy warto je kupować?

Odzież robocza jest niezbędna w wielu zakładach pracy. Ma ona za zadanie chronić pracownika przed urazami, skrajnymi temperaturami oraz chemikaliami. Stanowi ona także ochronę przed zabrudzeniem ubrań osobistych. Zarówno spodnie robocze, jak i inne elementy ubioru pracownika mogą być tańsze lub droższe. Różnice w cenach mogą występować z wielu różnych powodów np. przez zastosowane technologie, materiały czy też markę. Często mówi się o tym, że porządne spodnie robocze, które są odporne na przetarcia i są w stanie posłużyć przez długi czas, muszą być drogie. Jednak czy to prawda? Czy tanie spodnie robocze są gorsze i nie warto ich kupować?

Jakie są różnicę pomiędzy tanimi a drogimi spodniami roboczymi?

Najczęstszą różnicą, jaka występuje pomiędzy tanimi, a drogimi spodniami roboczymi jest materiał. To od jego jakości, gramatury oraz dodatkowych właściwości może zależeć finalna cena spodni roboczych. Obecnie największą popularnością cieszą się ciuchy robocze, które w składzie swojego materiału mają przynajmniej 60-80% bawełny a resztę stanowią domieszki poliestru i materiału typu stretch. Tanie spodnie robocze wykonane są z mieszanki bawełny i poliestru gdzie 65% to bawełna a 35% poliester. Istnieją też tanie spodnie robocze, które składają się w 100% z bawełny. Wbrew pozorom wcale nie jest to zły skład, ponieważ takie spodnie będą przewiewne i przyjemne dla skóry. Połączenie bawełny i poliestru sprawia, że spodnie tak szybko nie tracą koloru i utrzymują swój rozmiar.

Droższe modele spodni roboczych mogą się różnić od tych tańszych rodzajami szycia. Mają one najczęściej potrójne szycie i mają wzmocnienia w miejscach, które są szczególnie narażone na rozerwanie. Tańsze spodnie robocze, zazwyczaj szyte są szwem podwójnym. Jest on mniej wytrzymały niż potrójny, ale i tak wytrzymuje więcej niż podstawowa odzież, którą nosimy na co dzień. Kolejna różnica może być dostrzegalna w ilości kieszeni i uchwytów. W droższych spodniach będzie ich więcej i będą lepiej wyprofilowane. Tanie spodnie zazwyczaj posiadają jedynie dwie kieszenie boczne i dwie kieszenie tylne lub tylko jeden zestaw kieszeni. Bardziej funkcjonalne są więc spodnie droższe.

Podsumowanie

Tanie spodnie robocze wcale nie muszą być gorsze od tych droższych. W wielu przypadkach będą one lepszym rozwiązaniem niż drogie i funkcjonalne spodnie od markowego producenta. Jeśli mają pełnić one jedynie ochronę przed zabrudzeniem stroju prywatnego, to jak najbardziej wystarczy zakup tanich spodni. Jeśli jednak potrzebujesz odzież, która ma być funkcjonalna i posiadać jakieś dodatkowe parametry to lepszym wyborem będą droższe spodnie.

Dodaj komentarz