W co się spakować na wakacje?

W co się spakować na wakacje?

Wakacje to czas kiedy chcemy przede wszystkim wypocząć i odsapnąć od codziennych obowiązków. Chcemy na jakiś czas zmienić środowisko aby naładować akumulatory na kolejne tygodnie w pracy. Tak jak ważna jest codzienna praca i obowiązki, tak ważne jest aby mieć czas na regenerację. Dzięki utrzymaniu równowagi pomiędzy obowiązkami, a przyjemnościami możemy być w pełni zadowoleni. Pracujemy także dlatego, żeby móc nie tylko dogodnie żyć, ale i z tego życia korzystać na tyle ile się da. Wakacje, czyli przede wszystkim czas relaksu i swobody. Jednak i na wakacjach nie unikniemy pewnych obowiązków i pracy. Zanim jeszcze wyruszymy w wymarzoną podróż musimy się do niej odpowiednio przygotować. Jednym z elementów każdej wyprawy, którego nie unikniemy, jest spakowanie się na wakacje. Jak to zrobić aby było najlepiej? Torba, plecak czy walizka? Wszystko zależy od tego gdzie i jak będziemy podróżować.

Torba, plecak czy walizka?

Bez względu na to czy wybierzesz torbę, plecak czy walizkę, z całą pewnością znaczenie będzie miała ich jakość. I nie chodzi nam tutaj o cenę. Mając na myśli jakość, chodzi nam przede wszystkim o to aby dana torba, plecak, czy walizka były lekkie i funkcjonalne. Nie muszą być one nowe, jednak powinny być czyste, sprawne i posiadać działające zapięcia. Dobrze jak poza komorą główną mamy do dyspozycji także mniejsze kieszonki, które pozwolą nam z łatwością odnaleźć mniejsze przedmioty. Z pozoru większa torba, walizka czy plecak w środku okazać się mogą znacznie mniejsze niż nam się to wydaje. Przy zakupie warto więc zwrócić uwagę na pojemność, a nie tylko na wygląd zewnętrzny.

Co wybrać

Tak jak mówiliśmy, to w co się spakować determinuje to gdzie i jak będziemy podróżować.

Plecak

Bez wątpienia plecak wygrywa jeśli chodzi o łatwość jego transportu. Plecak najlepiej wybrać wtedy kiedy podróżujemy pociągiem, autobusem, stopem, pieszo. Dobrze jest dobrać wielkość plecaka i dostosować jego obciążenie do naszej wagi i wzrostu. Jeśli spakujemy się w plecak, którego później nie będziemy w stanie unieść, kompletnie mija się to z celem. Pakując swoje rzeczy do plecaka w trakcie przemieszczania się mamy obie ręce wolne. Dzięki temu jesteśmy bardziej mobilni. Ponadto, na plecach jesteśmy w stanie unieść większy ciężar niż w jednej ręce. Ciężar rozłożony równomiernie na plecach nie obciąża tak bardzo naszego kręgosłupa jak niesienie walizki w jednym ręku. Ponadto, w niektóre miejsca, w które się wybieramy. np. jadąc w góry czy do lasu, kiedy wiemy, że przez dłuższy czas będziemy skazani tylko na siebie i musieli sami nieść nasz bagaż po piaszczystym, górzystym i nierównym terenie plecak będzie niezastąpiony. Minusem plecaka jest natomiast to, że aby dostać się do rzeczy które są gdzieś w środku musimy wyjąc wszystko co znajduje się nad.

Walizka na kółkach

Jeśli idziemy na pieszą wycieczkę czy do lasu, ciągnięcie za sobą walizki na kółkach jest nie tylko słabym ale i śmiesznym pomysłem. Jeśli jednak podróżujemy samolotem, autobusem czy samochodem i wiemy, że nie będziemy długo spacerować z walizką, ale jednak niezbędne będzie jej przeniesienie z jednego punktu do drugiego w warunkach miejskich, będzie to świetne rozwiązanie. Kiedy wiemy, że nasz walizka będzie narażona na wstrząsy i uderzenia warto wybrać sztywną walizkę, która dodatkowo zabezpieczy znajdującą się w niej zawartość. Walizka na kółkach sprawdzi się jeśli przemieszczamy się w miejscach gdzie możemy ją za sobą ciągnąć, według przeznaczenia. Jeśli mamy ją nieść mija się to z celem. Co więcej w takim przypadku jest to zbędne obciążenie. Ze względu na stelaż jest ona znacznie cięższa aniżeli plecak czy torba co w niektórych sytuacjach jest jej minusem. Plusem natomiast, jest na pewno to, że łatwo znaleźć w niej wszystkie rzeczy. Będąc w pokoju hotelowym spokojnie możemy mieszkać kilka dni nie rozpakowując jej zawartości. Z walizki możemy wyjmować wszystko jak z szafy.

Torba

Torba tak samo jak walizka ułatwia nam wyjmowanie rzeczy, bez ich wypakowywania. Będąc w miejscach gdzie nie będzie takiej możliwości torba czy walizka na kółkach to dobry wybór. Ponadto, walizka z tego powodu, że nie ma kółek i stelaża jest znacznie lżejsza. Dzięki temu, że jest wykonana z miękkiego materiału jest często bardziej pakowna. Jeśli podróżujemy samochodem jest idealnym rozwiązaniem. W takim przypadku podróżujemy bezpośrednio do punktu docelowego, tj. nie będziemy jej za długo nosić, a dzięki temu, że jest miękka z łatwością zmieścimy ją w bagażniku. W bagażniku samochodu pomieścimy dużo więcej toreb, niż sztywnych walizek.

Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad tym w co spakować się na wakacje, zastanówcie się przede wszystkich jak będziecie podróżować. Kiedy już to wiecie, pomyślcie także o tym, jakie warunki czekają was na miejscu, i co najlepiej zastąpi wam szafę. Wtedy z łatwością podejmiecie decyzję czy spakować się w torbę, walizkę czy plecak.

Dodaj komentarz