Firany do salonu nowoczesne i zasłony. Czym kierować się przy zakupie?

Firany do salonu nowoczesne i zasłony. Czym kierować się przy zakupie?

Salon to miejsce, w którym domownicy spędzają najwięcej czasu. To pomieszczenie stanowi również reprezentacyjne miejsce. Firany gotowe nowoczesne mogą nadać Twojemu wnętrzu wspaniałego klimatu. Są one dodatkami dekoracyjnymi dla Twojego domu. Warto więc zastanowić się nad tym, jakiego wyboru dokonać. 

Jak dopasować firankę do pomieszczenia?

Firanka do pomieszczenia

Przy wyborze firanki należy wziąć pod uwagę:

  • materiał
  • funkcjonalność
  • wielkość pomieszczenia
  • kolor
  • styl wnętrza

Materiał przy wyborze zasłony jest niezwykle ważny. Na niego trzeba zwrócić szczególną uwagę. Firany gotowe do salonu powinny być z poliestru, bawełny z poliestrem, wysokiej jakości delikatnych woali. Bardzo ładnie wyglądają w salonie. Dodatkowo również dobrze się układają. Funkcjonalność jest również ważna. Firany nowoczesne gotowe mogą mieć estetyczny wygląd i być funkcjonalne. Ich głównym celem jest zapewnienie prywatności domownikom. Okazuje się, że wielkość pomieszczenie także ma znaczenie. Jasne firanki najbardziej pasują do niewielkich okien i tych mniejszych pomieszczeń. Do salonu odpowiednie będą białe firany. Musisz również dopasować firanę do stylu i wystroju całego wnętrza. 

Dlaczego gotowa zasłona musi pasować do stylu wnętrza?

Firana lub gotowa zasłona musi stanowić integralną część całego wystroju wnętrza. Najlepiej więc, by była ona w tym samym stylu, co całe pomieszczenie. Dlaczego to jest ważne? Dzięki temu zostanie podkreślony charakter salonu. 

Firany gotowe do salonu. Czy te ze wzorami będą odpowiednie?

Do salonu najbardziej będą pasowały firany o jednolitym kolorze. Ściany w pomieszczeniu mogą być ze wzorami. Jeśli jeszcze firany będą miały zdobienia, będzie to wyglądało kiczowato. W przypadku, gdy jednak ściany są w jednym kolorze, możesz zdecydować się na firankę ze wzorami. Bardzo ciekawym pomysłem jest zakup, pasujących do poduszek lub też innych dekoracji. To nada wnętrzu więcej charakteru. Zarazem również podkreśli styl pomieszczenia. 

Styl salonu, a firanka

Jeśli Twój salon ma styl nowoczesny, warto przy wyborze firan kierować się minimalizmem i prostotą. Jeśli Twoje pomieszczenie jest w stylu romantycznym, możesz pozwolić sobie na firanę z motywem kwiatowym lub innym wzorem.

Jaką długość firany wybrać?

Firany do samej podłogi wyglądają bardzo elegancko. Dlatego też warto się nad nimi zastanowić. Będą jak najbardziej odpowiednie, jeśli chcesz zasłonić brzydki kaloryfer lub stary parapet. W przypadku, gdy masz drewniane okna krótkie firany będą najlepszym wyborem. Idealne będą również, gdy chcesz przy oknie postawić komodę. 

Draperie i firany gotowe nowoczesne. Jak dodatkowo ozdobić wnętrze?

W salonie bardzo sprawdza się upinanie firan. Można to zrobić na różne sposoby. Upiąć możesz je na środku, asymetrycznie, po boku. To będzie wyglądało bardzo estetycznie. W tym celu możesz wykorzystać klamry, podwiązki, chwosty. 

Dodaj komentarz