Jak dobrać kolor włosów?

Jak dobrać kolor włosów?

Jak to się często zdarza brunetki chcąc być blondynkami, blondynki szatynkami, a szatynki rude. Farbowanie włosów to prosta metoda na metamorfozę, jednak ten sam kolor włosów nie zawsze pasuje do każdego. Łatwo ulec trendom królującym w danym sezonie, które w efekcie końcowym mogą okazać się niewypałem. Zobacz jaki kolor włosów wybrać do typu urody.

Kolor włosów a karnacja 

Najistotniejszą rolę przy wyborze koloru włosów powinna grać karnacja. Przy jasnym typie cery, która ma odcień żółto-brzoskwiniowy najczęściej występują różne odcienie ciepłego blondu. W takie też kolory powinniśmy celować. Jednak nie jest to jedyny wybór jaki mamy dostępny. Do jasnej cery pasują także rude włosy, w jasnych i stonowanych odcieniach, imitujące kolor naturalny. Przy tego typu cerze bardzo często występują także piegi, które przy odpowiednio dobranym kolorze włosów zostaną ładnie podkreślone. Mając żółto-brzoskwiniową cerę unikaj natomiast popielatego blondu i ciemnych kolorów, postaw za to na słoneczne i miodowe barwy. 

Karnacja jasna dzieli się jeszcze na drugi typ cery, który swoim odcieniem przypomina porcelanę. Bardzo jasna cera komponuje się z ciemnymi kolorami, które tworzą ciekawy kontrast. Tutaj pasuje czarny kolor włosów lub czarno-granatowy oraz ciemny kasztanowy brąz. Ciemna karnacja o oliwkowym odcieniu również świetnie komponuje się z ciemnymi kolorami. Głęboki brąz, mahoń, ciemnobordowy, a nawet czarny, to barwy, które podkreślają śniadą karnację. 

Kolor włosów a kolor oczu 

Drugim etapem po określeniu typu karnacji, jest określenie koloru oczu. Kolor włosów powinien być dopasowany do odcienia oczu. Najbardziej neutralne są oczy niebieskie. Do nich pasuje zarówno jasny blond jak i ciepłe odcienie, brązy, rudości a nawet czerń. Niebieskie oczy i surferski blond to bardzo popularne połączenie. Tutaj bardzo dobrze sprawdzą się także lekkie pasemka, które będą przypominać włosy muśnięte słońcem. Pamiętaj jednak, by dopasować kolor włosów nie tylko do koloru oczu, ale także do karnacji. Tym sposobem uzyskasz naturalny i piękny wygląd. Zielone oczy natomiast najlepiej wyglądają w połączeniu z rudymi włosami lub ciemnymi odcieniami brązu. Rude lub czarne włosy z zielonymi oczami tworzą wyrazisty, jednak podkreślający urodę kontrast. Przy brązowych oczach i brzoskwiniowej cerze zdecydowanym faworytem stają się ciemniejsze kolory włosów – kasztanowe, mahoniowe lub z lekkimi przebłyskami ciemnego blondu. Dobierając odpowiedni kolor włosów niewątpliwe podkreślisz swój typ urody.

Dodaj komentarz