Pomysły na przyjęcie urodzinowe dziecka

Pomysły na przyjęcie urodzinowe dziecka

Urodziny naszego dziecka są niezwykle ważnym momentem w roku. Na ten dzień z niecierpliwością czeka nie tylko dziecko, ale także rodzic. Każdy z nas niezależnie od wieku lubi się czuć w tym dniu ważnym. W końcu ten jeden dzień do roku jest faktycznie nasz.  Istotnym dla dziecka elementem tego dnia staje się przyjęcie urodzinowe. Jest to świetna okazja na integrację z rówieśnikami, spędzenie przyjemnego dnia i upragnioną zabawę. Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Zabawy i gry na urodziny

Nieodłącznym elementem udanej zabawy są zorganizowane zabawy i gry na urodziny. Świetnym wyborem są gry zręcznościowe, które skupiają uwagę dzieci. Żeby bardziej zainteresować uczestników urodzin, dzieci można podzielić na grupy, gdzie wygrani dostają na przykład medale. Jednak żeby przegranych nie zniechęcać, i im należy zapewnić nagrodę za sam udział i starania – mogą to być cukierki, lub inne małe upominki. 

Niezawodnym wyborem na przyjęcie urodzinowe są kolorowanki i wyklejanki. Przestrzeń do atrakcji manualnych zawsze przyciąga uwagę, a goście mogą wrócić z własnoręcznie wykonaną pamiątką. Dla dzieci starszych ciekawą atrakcją mogą być kalambury z postaciami z bajek, lub karaoke z popularnymi piosenkami. 

Jedzenie i przekąski 

Wiadomo, że dzieci najchętniej sięgają po słodycze i oczywiście bez nich przyjęcie urodzinowe nie może się obyć, jednak nie warto przesadzać. Nadmiar cukru wpływa na nadpobudliwość maluchów, nierzadko kończy się także problemami żołądkowymi. Zamiast dużej ilości słodyczy i przetworzonej żywności, na stół warto postawić suszone owoce, kawałki świeżych owoców, babeczki, paluszki i na przykład małe kanapeczki, które będą łatwe do zjedzenia. Główną atrakcją słodyczową jest tort. Pamiętaj, aby wybrać opcję z najmniejszą ilością alergenów, takich jak orzechy, lub upewnić się, że wszystkie dzieci mogą spokojnie go zjeść. 

Przyjęcia tematyczne

Przyjęcie urodzinowe to świetna okazja do zorganizowania imprezy tematycznej. Motywem przewodnim mogą być super bohaterowie, ulubiona bajka, księżniczki i książęta. Tutaj nie ma ograniczeń. W takim przypadku dekoracje powinny być dopasowane do tematu. Tutaj można wykorzystać krepinę, ryzy kolorowego papieru i wyobraźnię dziecka. Jeśli nie organizujemy przyjęcia niespodzianki, to w przygotowania warto zaangażować także małego solenizanta. Wycinanie ozdób, malowanie i rysowanie z całą pewnością będzie dodatkową atrakcją dla dziecka i przy okazji zostaje zaangażowany w cały ważny proces.

Dodaj komentarz