6 kroków do pięknej cery

6 kroków do pięknej cery

Chciałabyś mieć piękną i zdrową cerę, ale nie do końca wiesz jak o nią dbać? Przede wszystkim musisz wyrobić codzienną rutynę jej pielęgnacji, opartą na trzech podstawowych zasadach: oczyszczaniu, regeneracji i nawilżeniu. Oczyszczanie i nawilżanie jest nam wszystkim powszechnie znane. Jednak o chodzi z regeneracją? Odpowiedź jest prosta – pomiędzy oczyszczeniem, a nawilżeniem powinnaś zafundować swojej skórze odpowiednie serum zawierające takie składniki jak witamina C.

Po pierwsze – oczyszczaj

Pierwszym krokiem w odpowiedniej pielęgnacji skóry jest oczyszczanie. Rodzaj kosmetyku, którego używasz ma tutaj duże znaczenie. Najlepszym wyborem jest środek o delikatnych właściwościach oczyszczających. Bardzo często popełnianym błędem jest używanie zbyt mocno oczyszczającego kosmetyku, który może przełamać barierę skóry.

Po drugie – tonizuj

Tonizacja skóry nie jest elementem niezbędnym w codziennej pielęgnacji, jeśli jednak masz swój ulubiony tonik powinnaś go nadal używać. Tonik pomaga utrzymać równowagę pH skóry. Jeśli masz skłonność do zmian trądzikowych powinnaś wybrać taki z zawartością kwasu salicylowego. Jeśli Twoja cera jest sucha i wrażliwa sięgnij po tonik nawilżający.

Po trzecie – stosuj serum z witaminą C

Serum z zawartością witaminy C mogą stosować osoby w każdym wieku. Witamina C pomaga zregenerować skórę narażoną na uszkodzenia spowodowane słońcem oraz zanieczyszczeniami. Przy wyborze serum kieruj się przede wszystkim zawartością stabilnej formy witaminy C. Tak aby mogła ona faktycznie wniknąć w skórę.

Po czwarte – pamiętaj o okolicy oczu

Nawilżanie okolicy oczu jest jedną z najczęściej pomijanych rzeczy w naszej codziennej rutynie. Niemniej jednak również bardzo ważną. Krem pod oczy nakładaj palcem serdecznym od zewnątrz do wewnątrz na dolnej powiece oraz od zewnątrz do wewnątrz na łuku brwiowym. Pamiętaj aby krem nakładać bardzo delikatnymi ruchami, ponieważ skóra w okolicy oczu jest podatna na uszkodzenia.

Po piąte – nawilżaj

Aby utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry oraz wzmocnić jej barierę ochronną, rano i wieczorem stosuj krem nawilżający. Na dzień wybierz lekki krem, który nawilży Twoją skórę, a jednocześnie szybko się wchłonie i nie zroluje pod makijażem.

Po szóste – chroń skórę przed promieniami UV

Skóra narażona na działanie promieni słonecznych szybciej się starzeje. Na nic zdadzą się wszystkie zabiegi codziennej pielęgnacji jeśli nie zapewnisz jej ochrony przed promieniami UV. Dlatego też jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym, krokiem jest używanie kremu lub podkładu z filtrem UV.

Dodaj komentarz