Catering dietetyczny – dlaczego warto spróbować?

Catering dietetyczny – dlaczego warto spróbować?

Cateringi dietetyczne cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza w dużych miastach. Jest jednak pewna grupa osób, która podchodzi do tej formy żywienia z różnych względów sceptycznie. Większość z nich jednak nawet nigdy nie wypróbowała żadnej tego typu usługi, więc tak na prawdę nie wie, czy w rzeczywistości nie byłoby to dla nich dobre rozwiązanie. Dlaczego warto wypróbować catering dietetyczny? Tłumaczymy!

Zalety cateringu dietetycznego

Wysokiej jakości catering dietetyczny, taki jak na przykład ten oferowany tutaj: https://afterfit-catering.pl/kielce, dostarcza smaczne jedzenie, niekiedy nawet przypominające restauracyjne, które będziemy spożywać z przyjemnością. Wiele osób kojarzy cateringi z jedzeniem szpitalnym czy stołówkowym, które w smaku często jest przeciętne, a niekiedy nawet ledwo jadalne. Jest to jednak złe skojarzenie, ponieważ w cateringach dietetycznych kładzie się znacznie większy nacisk na smak, a także na stosowanie świeżych składników. Co więcej, przygotowywane są one przez doświadczonych kucharzy.

Kolejna poza smakiem zaleta, o której nie można zapomnieć, to duża wygoda. Cateringi dietetyczne nazywa się niekiedy dietą pudełkową, z racji, że wszystkie posiłki co rano dostarczane są właśnie w osobnych pudełkach. Nie trzeba ich nawet rozpakowywać, a można w takiej pudełkowej formie zabrać ze sobą do pracy czy na uczelnię. Jedzenie wystarczy podgrzać (o ile wymaga ono podgrzania) i już jest gotowe do spożycia. To więc świetne rozwiązanie dla osób, które mają mało czasu. Często na cateringi decydują się na przykład pracownicy biurowi w dużych miastach, którzy nierzadko pracują po kilkanaście godzin dziennie.

Dla każdego coś dobrego

Masz niestandardowe wymagania żywieniowe i obawiasz się, że dieta pudełkowa nie będzie w stanie im sprostać? Jest to mało prawdopodobne. Większość cateringów ma w swojej ofercie kilka, jeśli nie kilkanaście różnych diet. Poza standardową dietą zdrową, do wyboru są też często diety wegetariańskie i wegańskie, pozbawione laktozy, bezglutenowe, a nawet specjalne typy diet, takie jak dieta Paleo czy dieta ketogeniczna.

Każdy powinien więc być w stanie znaleźć coś dla siebie. Poza rodzajem diety można dopasować także jej kaloryczność. Dzięki temu będziemy zawsze dostarczać swojemu organizmowi optymalną ilość kalorii – nie za dużo, ale też nie za mało. Warto wspomnieć, że wiele cateringów oferuje tak zwane zestawy próbne na jeden lub kilka dni, nie trzeba więc wiązać się od razu z daną firmą na dłużej, jeśli chcemy tylko ją wypróbować.

Dodaj komentarz