Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki naturalne?

Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki naturalne?

Jeszcze kilka lat temu kosmetyki naturalne stanowiły jedynie niewielki procent produktów na drogeryjnych półkach. Nie były one tak łatwo dostępne, jak w tym momencie i dodatkowo niewiele kobiet zwracało na nie uwagę. Na szczęście nasze przyzwyczajenia zakupowe na przestrzeni ostatnich kilku lat uległy dużej zmianie.

Coraz częściej zwracamy większą uwagę na to, co kupujemy i jak poszczególne składniki balsamów, żelów i kremów mogą wpływać na wygląd naszej skóry. Kosmetyki naturalne to prawdziwy hit w ostatnim czasie więc nic dziwnego, że decyduje się na nie coraz więcej osób. Zanim jednak sięgniesz po produkt, który ma na etykietce napis „eko” i „naturalny”, to powinieneś wiedzieć, na co jeszcze zwrócić uwagę.

Czym są kosmetyki naturalne?

Zanim zdradzimy Ci, na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki naturalne, warto abyś wiedziała, czym one tak właściwie są. Naturalne kosmetyki to produkty, które zawierają 95% naturalnych komponentów, z czego 70% pochodzi z upraw ekologicznych. Skład takich produktów musi być oparty na składnickach pochodzenia roślinnego oraz mineralnego. Wyjątkiem jest lanolina i wosk pszczeli, który powinien być pozyskiwany w sposób bezpieczny dla środowiska.

Skład kosmetyków naturalnych – co nie powinno się tam znaleźć?

W składzie kosmetyków naturalnych nie powinno być składników modyfikowanych genetycznie, pochodnych syntetycznych kwasów tłuszczowych i alkoholi tłuszczowych. Jeśli w składzie kosmetyku znajduje się: SLS, SLES, parafina, parabeny, glikol i silikon, to znak, że nie jest to kosmetyk naturalny i lepiej jest z niego zrezygnować.

Po tym poznasz kosmetyki naturalne

Naturalne kosmetyki bardzo łatwo jest poznać po opakowaniu i składzie. Już na pierwszy rzut oka dany produkt może nam zasugerować czy jest ekologiczny, czy też nie. Zazwyczaj kosmetyki naturalne są pakowane w biodegradowalne opakowania i na etykiecie mają mocno wyróżnione to, że składają się w ponad 90% ze składników naturalnych. Nie kieruj się jednak jedynie opakowaniem. Kluczowe jest to, co znajduje się wewnątrz opakowania. Kosmetyki naturalne mają w swoim składzie: masła, ekstrakty i wyciągi roślinne oraz olejki. Składniki te pozyskiwane są z różnych części roślin. Od nasion i owoców poprzez kwiaty, liście, a nawet korzenie, dzięki naturalnym metodom takim jak: ekstrakcja, tłoczenie, destylacja i suszenie.

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne

Na sam koniec warto wspomnieć o tym, dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki. Warto to robić ze względu na ekologię, ale także dla swojej skóry. Kosmetyki naturalne są pozbawione chemicznych substancji, które mogą uczulać, dlatego są dobrym rozwiązaniem dla alergików.

Dodaj komentarz