Sprawność seksualna mężczyzn po 40 roku życia

Sprawność seksualna mężczyzn po 40 roku życia

Wraz z biegnącym czasem sprawność seksualna mężczyzn obniża się. Powszechnym problemem, który dotyka wielu panów są zaburzenia erekcji – czyli niezdolność do uzyskania lub utrzymania wzwodu potrzebnego do odbycia oczekiwanego stosunku seksualnego.

Badania dowodzą, że dotyczą one:

  • 30% mężczyzn od 40 do 45 roku życia,
  • aż 50% mężczyzn po 45 roku życia.

Wraz z zaburzeniami erekcji u Panów po 40., pojawiają się też inne, podobne problemy tak jak: brak popędu seksualnego, przedwczesny wytrysk, spadek kondycji fizycznej, zmęczenie, osłabienie. Odpowiedzialność, za spadek formy mężczyzn w tym wieku ponoszą najczęściej zmiany miażdżycowe w obrębie naczyń krwionośnych, a także zmiany hormonalne i czynniki psychogenne (depresja, stany lękowe).

Po 35 roku życia w organizmie mężczyzny zaczynają zachodzić zmiany hormonalne, związane ze starzeniem się, jakimi są:

  • niedobór testosteronu, który ma wpływ na libido, produkcję plemników, płodność i siłę,
  • obniżony dehydroepiandrosteron (DHEA), co osłabia libido, sprawność fizyczną oraz umysłową, zwiększa też podatność na inne choroby.

Konsekwencją tych zmian jest powolne wygaszanie funkcji seksualnych, któremu sprzyja także siedzący tryb życia, spowodowany pracą biurową oraz nadwaga i niewłaściwa dieta. Innymi czynnikami wpływającymi na zaburzenia erekcji u mężczyzn po 40 roku życia są też choroby przewlekłe pojawiające się wraz z wiekiem np. miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu nerwowego, przebyte urazy. W przypadku zaburzeń erekcji możliwe jest leczenie zarówno przyczyn jak i objawów. Bardzo szybkie efekty przynosi leczenie farmakologiczne czyli wykorzystanie specjalnych tabletek na zaburzenia erekcji https://viagra.edu.pl/. Są to środki podawane doustne. Ich zadaniem jest stymulacja wzrostu enzymu cGMP, co przyspiesza napływ krwi do penisa, umożliwiając jego wzwód.

Nie zawsze przyczyną problemów z zaburzeniami erekcji są poważne schorzenia. Czasami przyczyniają się do tego po prostu natłok codziennych zadań, stres czy życie w biegu. Pomóc mogą wtedy również sprawdzone suplementy i preparaty, które pozwalają ponownie cieszyć się z seksu. Na rynku dostępnych jest wiele leków na potencję, bez recepty. Są to np. skoncentrowane wyciągi roślinne lub suplementy zawierające składnik aktywny o nazwie sildenafil. Zanim jednak rozpocznie się wspomaganie lekami, mężczyźni po 40 roku życia powinni zadbać przede wszystkim o odpowiednią, zdrowo zbilansowaną dietę, unikanie nadwagi i otyłości, regularny wysiłek fizyczny, wypoczynek i relaks, odpowiednią ilość snu, ograniczenie stresu i używek takich jak alkohol, tytoń, systematyczne badania.

 

Dodaj komentarz